Nowości

Komunikat dot. szkolenia na żeglarza jachtowego i zapisy na egzamin w VI-2018 r.

 

S Z K O L E N I E  Ż E G L A R S K I E

NA PAŃSTWOWY STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Uprawnienia Prowadzenie wszystkich jachtów żaglowych po wodach śródlądowych i prowadzenie po wodach morskich jachtów żaglowych o długości do dwunastu metrów w porze dziennej w odległości do dwóch mil morskich od brzegu

Miejsce Baza Żeglarska „POZŻ – Kliwer” w Drzewoszewie, powiat Wałcz, woj. Zachodniopomorskie

Termin szkolenia 16 – 23.06.18 Zgłoszenia Do dnia 25.05.18

Informacje na temat : -sposobu zgłaszania się, -kosztów szkolenia, -zakwaterowania, -organizacji wyżywienia, -jak i wszelkich innych Klemens Grzegorski tel. 505 232 107, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Przystąpienie do egzaminu na stopień żeglarza nie wymaga odbycia jakiegokolwiek szkolenia żeglarskiego

====================================================================================

ZAPISYWANIE  SIĘ  NA  EGZAMIN

NA  PAŃSTWOWY  STOPIEŃ  ŻEGLARSKI

Egzamin jest nieobowiązkowy, gdyż bez patentu można prowadzić po śródlądziu, z przestrzeganiem  -tylko przepisów i zasad bezpieczeństwa, jachty- do 7,5 m długości, -ale posiadanie patentu  –i oczywiście dobrego przeszkolenia-  się opłaca.  Dlatego zalecam zgłaszanie się na egzamin na patent.

Tegoroczny  egzamin na stopień żeglarza jachtowego odbędzie się w Bazie Żeglarskiej „POZŻ – Kliwer” w Drzewoszewie województwo zachodniopomorskie, powiat Wałcz, gmina Mirosławiec.

Termin egzaminu  ustalono na  24.06.2018, rozpoczęcie godzina 0900.

Po wprowadzeniu egzaminu do systemu (+/- dwa tygodnie przed jego terminem)  będzie można się na niego zapisywać –wyłącznie elektonicznie- do godz. 2100 (dwanaście godzin przed planowanym rozpoczęciem egzaminu) dnia 23.06.18. Pamiętać o opłacie egzaminacyjnej bez dokonania i udokumentowania której zapisanie się na egzamin skutecznym nie będzie.

K o l e j n o ś ć   c z y n n o ś c i

A). W wyszukiwarce wpisać pya (lub Polski Związek Żeglarski) Egzaminy Jak przystąpić do egzaminu? Zapoznać się z informacjami i dokonać przelewu  opłaty egzaminacyjnej (kopię dowodu  wpłaty zabrać_na egzamin)     Dokonując przelewu należy wpisać miejsce i datę egzaminu (wyświetla się po kliknięciu „Wyszukaj” w pkt. B).

B). Wejść ponownie w  Egzaminy Zapisz  się  na  egzamin Wybierz →  Żeglarz jachtowy →      Wpisz termin egzaminu w systemie „od – do”,  →  kliknąć w obrys województwa zachodniopomorskiego →  Wyszukaj ( wyświetlą się m/in.  dane dotyczące naszego egzaminu w Drzewoszewie )

C.)  Wyślij zgłoszenie wraz z zeskanowanymi załącznikami (ksero dowodu ze zdjęciem i z data urodzenia, ksero dowodu wniesienia opłaty za egzamin, w przypadku wniesienia opłaty ze zniżką ksero dokumentu do niej uprawniającego i w przypadku osób małoletnich ksero zgody rodziców)

Poprawiony (środa, 04 kwietnia 2018 06:44)